> Pokrowce-samochodowe-tir-jakie-standardy-powinny-spelniac

Pokrowce samochodowe TIR. Jakie standardy powinny spełniać?

Pokrowce na fotele samochodowe należą do akcesoriów wybieranych zarówno przez zawodowych kierowców, jak i osoby rzadko wsiadające za kółko. Ich zakup wiąże się ze stosunkowo niewielkim wydatkiem, a głównymi zaletami ich posiadania są utrzymanie tapicerki w dobrym stanie i większy komfort jazdy.

Cechy dobrego pokrowca samochodowego

W jakim celu montuje się pokrowce na siedzenia samochodu? Aby je chronić! Wykonane z tkaniny pokrowce zabezpieczają tapicerkę przed wytarciem, uszkodzeniem lub zabrudzeniem. To prosty, ale skuteczny sposób pozwalający utrzymać fotele w idealnym stanie. Przekonali się o tym rodzice małych dzieci, które potrafią zrobić w samochodzie nieproporcjonalnie duży do swoich rozmiarów bałagan. Pokrowce doceniają także zawodowi kierowcy, którzy intensywnie użytkują pojazd. W grupie tej są również osoby prowadzące samochody ciężarowe.

Pokrowce foteli samochodów ciężarowych muszą być wykonane z wytrzymałych tkanin, odpornych na ścieranie. Powinny one przepuszczać powietrze, ale jednocześnie stanowić zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie, powinny zapewniać kierowcy komfort nawet podczas bardzo długich tras. Dodatkowym kryterium jest bezproblemowe czyszczenie pokrowca i łatwe zakładanie go na fotel.

Pokrowiec szyty na miarę… TIR-a

Producenci pokrowców samochodowych oferują produkty o uniwersalnym zastosowaniu, jak i rozwiązania przeznaczone dla konkretnych marek i modeli pojazdów (znaczenie może mieć także rok jego produkcji). W zależności od typu samochodu pokrowce posiadają otwory na pasy bezpieczeństwa, zintegrowane zagłówki bądź dwa zagłówki. Takie „szyte na miarę” produkty uwzględniają specyfikę konstrukcji fotela kierowcy oraz pasażera.

Co ważne, nie ma przeciwwskazań, aby montować pokrowce w samochodach wyposażonych w boczne poduszki powietrzne. Warunkiem jest wybór produktu posiadającego atest wydawany przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT). W takich pokrowcach stosuje się specjalny szew, który nie opóźnia procesu uruchomienia poduszek powietrznych. Innymi słowy: pokrowiec nie jest barierą dla prawidłowego działania poduszki bocznej.

Comments are closed.