> Gumowe-dywaniki-samochodowe-dlaczego-warto-je-miec

Gumowe dywaniki samochodowe. Dlaczego warto je mieć?

Chyba żaden kierowca nie wyobraża sobie korzystania z samochodu, który nie jest wyposażony w dywaniki na podłodze. Wsiadając do auta, zawsze wnosimy do niego brud, a czasami śnieg i błoto. Na podłogę zdarza nam się wylać napój z odłożonej, źle dokręconej butelki, czy strzepnąć okruchy, które spadły na nasze ubrania podczas jedzenia za kierownicą. Dywaniki łatwo można strzepnąć i odkurzyć. Doskonale chronią one podłogę w samochodzie, która bez nich szybko byłaby cała w plamach, odbarwieniach i przetarciach. Na szczególną uwagę zasługują dywaniki gumowe, bez których w Polsce ciężko jest  utrzymać samochód w nienagannym stanie.

Ochrona samochodu

Gumowe dywaniki, chociaż wyglądają nieco toporniej niż welurowe, są od nich bardziej praktyczne. Utrzymanie ich w czystości jest banalnie proste. Wystarczy wytrzepać je, a w razie potrzeby po prostu umyć. Dywaniki mają specjalne kratki na swojej powierzchni i podniesione krawędzie, przez które często nazywane są korytkami. Ich zadaniem jest skuteczne odprowadzanie wilgoci, którą wnosimy na obuwiu jesienią i zimą. Gumowe dywaniki samochodowe chronią podłogę w samochodzie przed deszczem, śniegiem i błotem. Warto pamiętać, aby wylewać z nich zebraną wodę, zanim opuścimy samochód. Dzięki temu przed następnym wyruszeniem w drogę szyby nie będą tak bardzo zaparowane. Dywaniki z dobrej jakości gumy mają jednak jeszcze jedną zaletę. Chronią podłogę również przed przetarciami, jakie mogłoby spowodować ciężkie, zimowe obuwie. Jeśli guma po kilku latach się przetrze w okolicy pedałów, dywanik po prostu wymienia się na nowy. Warto umieszczać je w samochodzie, chociaż na deszczowe pory roku.

Ochrona kierowcy

Niewiele osób pamięta o tym, że gumowy dywanik jest też bezpieczniejszy dla kierowcy. Jego powierzchnia ma właściwości antypoślizgowe. Guma zapewnia mu nie tylko bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, ale też może zadecydować o komforcie jazdy w butach o śliskiej podeszwie. Ciężki gumowy dywanik zawsze pozostaje na swoim miejscu. Tanie, niskiej jakości dywaniki welurowe od azjatyckich producentów czasami przesuwają się, co może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

Comments are closed.